Internaţionalii Craiovei vin proaspeţi de la loturi

0
288

Cei doi atacanţi ai Universităţii Craiova, Nuno Rocha şi Bawab (foto), se întorc astăzi de la echipele naţionale ale Capului Verde, respectiv Iordaniei. Cei doi sunt însă destul de proaspeţi, deoarece în meciurile de la jumătatea săptămânii Nuno Rocha nu a evoluat deloc, în timp ce Bawab a jucat doar o repriză. Calificată la turneul final al Cupei Africii, reprezentativa Capului Verde a pierdut ultimul meci din grupa preliminară, 0-1 în Zambia, dar a terminat pe primul loc, cu 12 puncte, urmată chiar de Zambia, cu 11 puncte. După ce a fost folosit titular în victoria contra Nigerului, Nuno Rocha a fost doar rezervă în meciul pierdut de „Rechinii albaştri” la Ndola în faţa Zambiei. De asemenea, Thaer Bawab a fost titular în amicalul pierdut cu 1-0 de naţionala Iordaniei la Tallin, în faţa Estoniei. Vârful Universităţii a fost înlocuit la pauză de selecţionerul englez Ray Wilkins.