Markovic a marcat pentru naţionala lui Ţicleanu

0
312

Reprezentativa Under 17 a României, preluată recent de Aurel Ţicleanu, a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat ieri în faţa selecţionatei similare a Ciprului, pe stadionul Makario din Nicosia. Tricolorii au deschis scorul încă din minutul 2 prin reuşita lui Toma şi au mărit avantajul prin atacantul Craiovei, Jovan Markovic (17). La finalul primei reprize, selecţionerul Aurel Ţicleanu a schimbat întreaga echipă. Ciprioţii au reuşit să restabilească egalitatea prin două goluri marcate în ultimele 3 minute. Trei jucători de la Universitatea Craiova au evoluat în acest joc: atacanţii Jovan Markovic, George Boştină şi Luis Niţu. Cele două selecţionate de juniori se vor întâlni şi joi.