CSMS Iași – FC Viitorul 0-0. Pălimaru s-a jucat cu ocaziile, spre disperarea lui Lăcătuș. A nimerit și bara!

0
266

Fotbalul a lipsit cu desăvârşire în prima repriză la Iaşi, acolo unde doar două şuturi de la distanţă i-au ridicat pe spectatori de pe scaune.

Viitorul a trecut pe lângă gol prin Daminuţă, care a trimis puţin pe lângă poartă din lovitură liberă, iar gazdele au răspuns prin Olah, dar Balauru a respins de la vinclu.

În minutul 52, Pălimaru a şutat slab din poziţie ideală, apoiCârstocea a fost blocat de Caparco, peste doar 60 de secunde. În minutul 69, Balauru a intervenit la reluarea lui Mihalache, iar Pălimaru nu a putut marca din apropiere.

Atacantul ieşean a avut o ratare uriaşă şi la centrarea lui Mitici, iar Cioablă l-a întins serios pe Caparco după o lovitură de cap plasată.

Pe final, Pălimaru şi-a mai trecut în cont o ratare mare, când a trimis mingea în bară, apoi Cârstocea şi Manea au trecut pe lângă victorie la ultima fază, iar CSMS Iaşi – Viitorul s-a încheiat 0-0.